I znów 100 dni do matury

Dodano: 2012-02-03

I znów 100 dni do matury

Jak co roku w karnawale młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie rozpoczęła odliczanie do matury dostojnym krokiem poloneza, w którym towarzyszyli jej dyrekcja i wychowawcy. Wszystko odbyło się w malowniczym pejzażu Wisły przy akompaniamencie mrozu i śniegu za oknami „Karolowego dworu”.
W studniówce, zorganizowanej dzięki pracy i hojności rodziców, wzięli udział uczniowie klas trzecich wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonym na tę uroczystość gronem pedagogicznym. „Karolowy dwór” przyjął 156 gości! Trzecioklasiści przygotowali, jak zwyczaj każe, program studniówkowy oraz eleganckie stroje – i tak uzbrojeni rozpoczęli zabawę.
Były kwiaty, słowa podziękowania i słowa życzeń – pani dyrektor Lucyny Jaronickiej – aby matura okazała się sukcesem, aby byli dumni ze swojej szkoły ale także, aby się świetnie bawili. I tak było – zabawa trwała do białego rana. Od pierwszych kroków poloneza po ostatnie takty ostatniej piosenki młodzież bawiła się znakomicie i, jak mamy nadzieję, tanecznym krokiem, lekko, acz z przytupem wejdzie w egzamin maturalny.
 « wstecz