Coraz bliżej święta…

Dodano: 2011-12-12

Coraz bliżej święta…

Wszyscy, którzy nie poczuli jeszcze świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia, w środowy wieczór mogli jej doświadczyć na szkolnym wieczorze filmowym. Wieczór obejmował projekcję dwóch filmów osnutych wokół świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dzieło Nancy Meyers „Holiday” w gwiazdorskiej obsadzie (w rolach głównych wystąpili: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law oraz Jack Black ) oraz „Czekając na cud” w reżyserii Chazza Palminteriego z Penelope Cruz i Susan Sarandon. Na pięć godzin nasz szkolny korytarz zamienił się w wypełnioną po brzegi „salę kinową”. Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Przybyło ponad 50 uczniów! Na materacach, poduchach, otuleni kocami, a nawet śpiworami, oglądaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie w Nowym Jorku, Los Angeles i w pokrytej śniegiem angielskiej wsi. Śledziliśmy losy bohaterów, z których każdy w głębi duszy czekał na cud, który odmieniłby ich życie.
Każdy z uczniów wyposażył się w domowe ciasteczka i kubek bowiem tym razem na widzów czekała ciepła niespodzianka w postaci kakao. Dopełnieniem wieczorowej atmosfery były mieniąca się kolorowymi lampkami choinka, zapalone świece i padający za oknami śnieg. Wieczór filmowy pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień wprowadzając nas w iście świąteczny nastrój.
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne filmowe spotkania.
 « wstecz