Z ANGLIKAMI NA TY ….

Dodano: 2011-12-16

Z ANGLIKAMI NA TY ….

16 grudnia br. grupa dwunastu uczniów klas maturalnych i taka sama ilość drugoklasistów brała udział w zajęciach prowadzonych przez lektorów anglojęzycznych „native speakers” w bielskiej szkole International House.
Warsztaty językowe prowadzone przez bardzo entuzjastycznych i wbrew wszelkim stereotypom, otwartych brytyjczyków były wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Pomysłowość i temperament lektorów spowodowały, że uczniowie zapomnieli
o wszelkich barierach, hamulcach i strachu przed popełnianiem błędów, ponieważ celem nadrzędnym było aktywne uczestnictwo w zajęciach. Uczniowie mieli okazję poznać bardziej swobodne formy uczenia się poprzez różne quizy, zabawy i dyskusje. Ponadto najnowsza technologia czyli tablice interaktywne i podręczniki cyfrowe pozwoliły w sposób interesujący
i innowacyjny promować elementy kultury krajów anglojęzycznych.
Zapał i zaangażowanie uczniów można było obserwować w trakcie dyskusji
o świętach, muzyce, akcentach angielskiego, a nawet i o polityce. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć swój własny kraj wraz z nową nazwą, populacją, hymnem, strojem narodowym, pogodą czy prezydentem, aby później móc zaprezentować swój własny kawałek ziemi. Wspaniała i owocna zabawa
z językiem angielskim szybko się skończyła i każdy opuścił warsztaty językowe mówiąc …… chcemy jeszcze ….. please one more time …… zobaczymy? …. tymczasem uczmy sie języków obcych!!!
 « wstecz