Wybory do RSU

Dodano: 2011-12-12

Wybory do RSU

W poniedziałek 12 grudnia 2011r. zostały przeprowadzone wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Po raz pierwszy od paru lat miały one formę zbliżoną do wyborów parlamentarnych. Tego dnia biblioteka szkolna pełniła funkcję lokalu wyborczego, w którym odbywało się głosowanie. Dzień wyborów poprzedzony był tygodniową kampanią przedwyborczą. Zgłosiło się 11 kandydatów, spośród których zaledwie Małgorzata Greń przygotowała plakat wyborczy. Od samego rana poszczególne klasy proszone były do biblioteki, aby tam oddać głos na swojego kandydata. Przy wejściu na wyborców czekał Wojtek Łysek, który objaśniał jak należy oddać głos. Po wpisaniu się na listę każdy otrzymał kartę do głosowania, następnie po zaznaczeniu odpowiedniej osoby wrzucał ją do urny. Frekwencja wyborcza wyniosła około 80%, zatem w porównaniu z wyborami parlamentarnymi wypadliśmy całkiem nieźle.
W skład Komisji Wyborczej wchodzili: Izabella Waleczek, Agnieszka Greń, Wojciech Łysek, Szymon Gołąb oraz Marcin Sak. Nad całością czuwali opiekunowie RSU: Pani profesor Monika Maślisz oraz Pan prof. Grzegorz Greń.
Wyniki wyborów zostały ogłoszone 22 grudnia na szkolnej wigilijce. Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego została wywołana na „scenę” i odbyło się jej uroczyste zaprzysiężenie .
Nową RSU tworzą: Wojciech Hoffmann(kl.2c), Małgorzata Greń (kl.2a), Mieczysław Okorski( kl.2a) oraz Klaudia Wieja( kl. 2b). Już wkrótce odbędzie się pierwsze zebranie RSU, które wyłoni władzę i dowiemy się , kto po Wojciechu Łysku będzie pełnił obowiązki przewodniczącego szkoły.
A my życzymy nowej Radzie pomyślności i wielu ciekawych pomysłów!
 « wstecz