Akademia Bożonarodzeniowa

Dodano: 2011-12-23

Akademia Bożonarodzeniowa

„Podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław nam”
W czwartek 22 grudnia 2011 roku społeczność naszej szkoły zebrała się, aby wspólnie oglądać przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIb pod egidą profesor Urszuli Rakus. Młodzi aktorzy dołożyli wszelkich starań, aby przygotować tak wymowny spektakl, łączący tradycję z nowoczesnością. Chcieli pokazać, że Jezus z ogromnym trudem szuka miejsca w naszych sercach, bo tak jak bohaterowie przedstawienia, często skupiamy się na pracy, zaspokajaniu własnych potrzeb, zwyczajach, a w naszych relacjach z innymi ludźmi brakuje serdeczności, uprzejmości i życzliwości.
Zdarza się, że pozostajemy zupełnie obojętni i głusi na czyjąś krzywdę i błaganie o pomoc, a przecież Chrystus powiedział, że w każdym człowieku, którego spotkamy jest On sam. Występ zmuszał widzów do refleksji, do zastanowienia nad własnym życiem i człowieczeństwem. Przyjście na świat Jezusa i jego odrzucenie przez ludzi, wywołuje w nas wzruszenie i oburzenie. Ale czy odrzucając drugiego człowieka, nie jesteśmy podobni do gospodarza, który odmówił noclegu Marii i jej synowi w Betlejem? Prowadzący akademię śpiewem przepięknych kolęd i tańcem sprawili, że wszyscy zebrani poczuli magię tych wspaniałych świąt i zrozumieli ich prawdziwy sens, o którym, żyjąc w pośpiechu, często zapominamy. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i uczniom życzenia z okazji nadchodzących Świąt Boże Narodzenia i wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów.
 « wstecz