ŚNIADANIE MISTRZÓW

Dodano: 2011-12-19

ŚNIADANIE MISTRZÓW

„Śniadanie Mistrzów” to niezwykłe spotkanie najwybitniejszych uczniów województwa śląskiego, laureatów olimpiad przedmiotowych i stypendystów. Szymon Szostok, uczeń klasy 2a, jako jedyny reprezentant powiatu cieszyńskiego znalazł się wśród tegorocznych gości zaproszonych na tę dostojną imprezę, organizowaną przez Urząd Wojewódzki w Katowicach, w tym roku 19 grudnia 2011r.
„Śniadanie Mistrzów” zaszczyciły takie osoby jak Minister Edukacji Krystyna Szumilas, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk. W swoich przemówieniach wyrazili słowa uznania dla osiągnięć laureatów, gratulowali zdobytych sukcesów i umiejętności, dziękowali rodzicom i nauczycielom za ich wkład w proces wychowania i nauczania.
Za swoje osiąnięcia edukacyjne i sportowe Szymon nie tylko otrzymał stypendium Ministra Edukacji, ale również może pochwalić się uściskiem dłoni Pani Minister i Pana Kuratora. Współne zdjęcie z pewnością znajdzie się
w albumie licealisty.
Podczas spotkania tradycyjnie zostali nominowani młodzieżowy wojewoda, marszałek i kurator oświaty, a także – po raz pierwszy – młodzieżowy minister edukacji narodowej.
Dla ducha wszystkich zebranych przygrywał kwartet smyczkowy Państwowej Szkoły Muzycznej z Katowic, a dla ciała zaserwowano po mistrzowsku przygotowane smakołyki.
Możemy być dumni, że wśród tak uczonego grona znalazł się nasz uczeń, który swoimi osiągnięciami sławi imię naszego liceum, Skoczowa i województwa śląskiego.
 « wstecz