GÓRA GROSZA 2011!

Dodano: 2011-12-02

GÓRA GROSZA 2011!

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz akcji “Góra grosza”.
W tym roku, każda klasa otrzymała puszkę na pieniądzę. Przez kilka wyznaczonych dni uczniowie wrzucali niewielkie sumy do puszek, dla każdego z nas to drobny gest, ale razem uzbieraliśmy kwotę, która jest już kwotą znaczącą. Po zakończonej akcji przyszła pora na wielkie liczenie. Pod czujnym okiem pani profesor Moniki Maślisz i pana profesora Grzegorza Grenia została podliczona suma tegorocznych “zbiorów”
W dniach 21.11 - 02.12 zebrano łącznie około 430zł. co jest dużym sukcesem dla naszej szkoły, ponieważ w zeszłym roku zebraliśmy kwotę ponad dwa razy mniejszą. Zaskakująca jest również ilość monet jednogroszowych zebranych wspólnie. Liczba ta wynosi aż 4189, co daje prawie 42zł Sukcesem może również pochwalić się klasa 2a, która jako oddział zebrała ok. 117zł, jest to najwyższa suma zebrana sposród innych oddziałów.
Z opiekunami tejże akcji i przedstawicielami poszczególnych klas spotkaliśmy się w naszej szkolnej bibliotece w dniu Mikołajek. Wspólnie przesypaliśmy pieniądze do dużego worka i spakowaliśmy do kartonu, który zostanie wysłany do fundacji “Nasz dom” odpowiadającej za całą akcję. Zyski ze zbiórek zostaną przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom mieszkającym w publicznych domach dziecka i innych tego typu placówkach.
Szkoła lub przedszkole (bo przedszkole również bierze udział w tej akcji), które zbierze najwięcej pieniędzy w obrębie województwa otrzyma nagrodę pieniężną.
Jednak wydaję mi się, że wcale nie robimy tego tylko dla nagrody. Ważne jest, aby z pozoru drobnymi gestami dawać szczęście innym.
“Pomoc innym daje nam świadomość tego, że jesteśmy tu jeszcze potrzebni…”
W imieniu wszystkich zaangażowanych w tą akcję w naszej szkolę, dziękuję za dołożenie większych lub mniejszych starań do uzbierania tak pokaźnej sumy.
 « wstecz