PODWÓJNY FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dodano: 2011-10-20

PODWÓJNY FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dużym sukcesem zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny: dwie drużyny naszego liceum znalazły się w Finałach Wojewódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 20 października w Rudzie Śląskiej. Drużyny złożone z 6 zawodników pokonały trasę biegową o długości 1500m. chłopcy i 800m. dziewczęta.
Obie drużyny nie zawiodły naszych oczekiwań. Po zaciętej rywalizacji chłopcy zajęli wysokie V miejsce, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2 miejsca, dziewczęta podobnie jak rok temu uplasowały się na 8 pozycji. W zawodach startowało po 16 najlepszych drużyn województwa śląskiego wyłonionych drogą eliminacji na szczeblach powiatowych, a następnie rejonowych. Taką drogą w finale znaleźli się również nasi licealiści. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli I miejsce w zawodach powiatowych rozegranych 6 października w Cieszynie pokonując wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego . Również w zawodach rejonowych (rejon: Pszczyna), które odbyły się w Łące 12 października lekkoatleci nie mieli sobie równych.
Skład drużyny dziewcząt: Sylwia Adamik, Barbara Wojtyła, Zofia Kołodziejczyk, Barbara Siekierka, Karolina Kowalczyk, Justyna Gołyszny, Małgorzata Greń.
Skład drużyny chłopców: Michał Podżorski, Marcin Danel, Kamil Gorzela, Przemysław Strządała, Dawid Sikorski, Marek Cholewa, Łukasz Kałuża
W składach drużyn startujących w zawodach zarówno u chłopców, jak i dziewcząt znalazło się po 3 lekkoatletów trenujących w LKS Pogórze pod okiem trenera Zdzisława Kołodziejczyka.
 « wstecz