Serdeczne życzenia z okazji święta KEN

Dodano: 2011-10-14

Serdeczne życzenia z okazji święta KEN

Tradycyjnie już z okazji październikowego święta wszystkich pracowników oświaty, młodzież naszej szkoły przygotowała i przedstawiła program artystyczny, oparty na koncepcji oscarowej gali z Los Angeles. Różnica pomiędzy prawdziwymi Oscarami a naszym świętem polegała „tylko” na tym, że złote statuetki z LA zastąpione zostały złotymi jabłkami. Ponadto nasze nagrody były bardziej autentyczne i nominowani do nich własnoręcznie na nie zapracowali, czasami naprawdę w pocie czoła. No bo co powiedzieć o nominacji pt „Włóczykij roku”?! Na to naprawdę trzeba pracować w pocie czoła i ewentualnie pleców, nieprawdaż? Jednak należało by wszystko po kolei…
Jak już się rzekło, pomysł programu został oparty na koncepcji gali oscarowej. Młodzież wymyśliła dziewięć różnych kategorii, między innymi wymieniony wyżej „Włóczykij Roku”, „Mistrz Ciętej Riposty”, „Nasz Człowiek za linią wroga” czy „Bussines Woman Roku”. Żeby było jasne, nominowani do nich zostali wyłonieni na drodze powszechnego głosowania przez uczniów całej szkoły. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o laureacie „Mistrza Ciętej Riposty”, która to nominacja wywołała największy aplauz publiczności – zgadnijmy któż to mógł być?! No tak, to oczywiście profesor Michał Bujok!!! Inne nominacje też były okraszane rzęsistymi brawami, np. „Włóczykijem Roku” został profesor Korneliusz Rakus, „Naszym Człowiekiem za linia wroga” profesor Monika Maślisz a „Bussines Woman Roku” profesor Lucyna Jaronicka. Pomiędzy poszczególnymi nominacjami były, a jakże, profesjonalne przerywniki muzyczne, baletowe i …kabaretowe. Muzycznie prezentowała się w trzech utworach Patrycja, niezapomniane doznania baletowe zapewnił Jasio z Marcinem, natomiast zabawną (a na dodatek autorską!) scenkę kabaretową pod tytułem „Nauczyciele na wycieczce” przedstawiła znana i lubiana ekipa z klasy IIIa w składzie: Wojtek, Szymon i Bartek. Nad całością czuwały konferansjerki w osobach Klaudii i Ani, sprzętem nagłaśniającym sterował Michał z Dawidem, natomiast obowiązki hostessy (?!) pełniła Klaudia. Wszystkie wymienione osoby to uczniowie klas IIIa oraz IIIb. Na koniec występu były oczywiście życzenia…rychłego doczekania emerytury w dobrej formie (też!), kwiaty a także słodki upominek w postaci tortu dla pracowników szkoły. Dyrektor szkoły w ciepłych słowach podziękował za spektakl, życzenia i słodki dodatek całej społeczności uczniowskiej i kolejne święto Dnia Nauczyciela stało się faktem. Co tutaj dodać? Ano chyba tylko bezcenny uśmiech profesora Bujoka! Za resztę (jak w reklamie) zapłacisz kartą Master Card.
 « wstecz