LICEUM W SKOCZOWIE GŁOSUJE NA MAZURY!

Dodano: 2011-10-28

LICEUM W SKOCZOWIE GŁOSUJE NA MAZURY!

Szwajcarska Fundacja “New7Wonders”, założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera, która niedawno zakończyła akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata rozpoczęła kolejny plebiscyt – ogólnoświatowe głosowanie na Nowe 7 Cudów Natury. Śniardwy, Mamry i inne akweny Mazur są jednymi z kandydatów do miana 7 Cudu Natury. Na stronie szwajcarskiej Fundacji, mazurskie jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko dwóch tysięcy jezior. Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw. W tym nasze rodzime Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.
5 lipca 2009 r. Mazurskie Jeziora znalazły się na pierwszym miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe”).
9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów, wśród nich Mazury. Członkowie panelu ekspertów wybrało z nich 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu.
W gronie finalistów znalazły się Mazurskie Jeziora!
Tym samym Mazury zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie!
Na niecałe dwa miesiące przed ogłoszeniem wyników światowego plebiscytu na 7 nowych cudów natury do akcji włączyli się uczniowie wszystkich szkół i placówek oświatowych w Polsce oraz w placówkach polonijnych za granicą.
W ŚWIATOWYM SZKOLNYM DNIU GŁOSOWANIA na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Rady Samorządu Uczniowskiego: pan Grzegorz Greń oraz pani Monika Maślisz. Na lekcji szóstej poszczególne klasy wraz z nauczycielami gromadziły się w salach komputerowych by oddać swój głos.
Laureatów konkursu poznamy 11 listopada 2011 r. Do tego czasu zachęcamy nie tylko uczniów, ale wszystkich mieszkańców Skoczowa do udziału w akcji. Głosujcie na Mazury!
 « wstecz