Akcja „Drzewko za surowce”

Dodano: 2011-10-05

Akcja „Drzewko za surowce”

Kolejna jesienna już akcja za nami Tym razem uczniowie naszego liceum wzięli udział w zbiórce surowców wtórnych, która odbyła się 24 i 25 września na terenie centrum handlowego Sarni Stok. Organizatorami akcji byli Fundacja Ekologiczna Arka oraz CH Sarni Stok.
Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkurs na terenie szkoły, która klasa dostarczy największą ilość surowców. Zbieraliśmy makulaturę i butelki PET. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IB . Udało jej się zebrać 289 kg makulatury i aż 376 butelek PET. W sumie zebraliśmy 770 kg makulatury i 815 butelek PET. Podziękowania należą się Bartoszowi Szymiczkowi i Szymonowi Kozłowskiemu z klasy III a , którzy w sobotę wczesnym rankiem stawili się w szkole, aby przetransportować zgromadzone surowce do Bielska.
Wspólnie zbieraliśmy surowce, a teraz wspólnie będziemy sadzić przed szkołą, otrzymane od organizatorów akcji, drzewka.
 « wstecz