Wiosenny konkurs języka angielskiego

Dodano: 2016-04-07

Wiosenny konkurs języka angielskiego

Dnia 6 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się kolejna szósta edycja  Wiosennego Konkursu Języka Angielskiego . Podobnie jak w ubiegłych latach rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum naszego powiatu.

Konkurs ten stanowi już tradycję w  Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie i gromadzi fanów języka angielskiego. Dzięki niemu uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę i doskonalą umiejętności językowe, ale zarazem mają możliwość spotkania się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający  umiejętność czytania ze zrozumieniem, musieli ponadto wykazać się nie tylko wiedzą gramatyczną , ale także znajomością kultury i realiów krajów anglojęzycznych. Nagrody zostały przyznane oddzielnie uczniom klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum.

Laureatami konkursu w kategorii klas pierwszych  technikum zostali: pierwsze miejsce Lidia Szalbot – uczennica Zespołu  Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle. Drugie miejsce Agnieszka Żmija -  uczennica Zespołu  Szkół Budowlanych w Cieszynie. Trzecie miejsce zdobyły ex aequo – Justyna Pońc – uczennica Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie oraz Weronika Legierska z  Zespołu  Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle.

 

Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli: pierwsze miejsce – Barbara Kulawska – uczennica Gimnazjum nr 1 w Skoczowie . Drugie miejsce Gabriela Omozik – Gimnazjum nr 1 w Ustroniu. Trzecie miejsce Karolina Kocur -  Gimnazjum  im. Powstańców Śląskich w Strumieniu .  Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom zapewniono drobne upominki, a także poczęstunek.

Konkurs  był współfinansowany przez  Powiat Cieszyński i Radę Rodziców  ZSTiO w Skoczowie.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z ZSTiO w Skoczowie,

panie: Celinę Krzempek i Izabelę Kisza.

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok.« wstecz