Spotkanie polsko-hiszpańskie pod flagą brytyjską

Dodano: 2016-04-08

Spotkanie polsko-hiszpańskie pod flagą brytyjską

W dniu 06.04.2016 r. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie gościł dyrekcję organizacji euroMind Projects S.L., pana Carlosa Hoyo de la Torre i Amelię Wójcik wraz z grupą hiszpańskich nauczycieli z Sewilli. Gości w szkole przywitał dyrektor Tadeusz Gaś oraz Ewa Wilczyńska główny koordynator europejskich projektów, realizowanych w ZSTiO.

            W spotkaniu uczestniczyli hiszpańscy nauczyciele przedmiotów zawodowych, takich jak: elektronika, mechanika pojazdowa, elektromechanika i informatyka. Tematem rozmów była edukacja zawodowa, jej podobieństwa i różnice występujące w naszych krajach oraz miłe wspomnienia z pobytu naszych uczniów w Sewilli we wrześniu i październiku 2015 roku. Ich wyjazd do Hiszpanii był realizowany w ramach programu ERASMUS+.

Językiem obowiązującym podczas spotkania był język angielski. Grupa najpierw została ugoszczona w klasopracowni językowej, a następnie hiszpańscy nauczyciele zwiedzali naszą szkołę. Z sympatią stwierdzili, że pomoce dydaktyczne polskich nauczycieli i sale edukacyjne polskiej szkoły nie odbiegają standardami od hiszpańskich, a uczniowie są tak samo fajni jak ich, w Hiszpanii.

W drugim budynku naszej szkoły, który jest obecnie budynkiem warsztatowym, goście uczestniczyli w zajęciach z diagnostyki pojazdowej, które wyglądały tak, jak obsługa klienta w prawdziwym warsztacie samochodowym.

Po zakończeniu wizyty w skoczowskim ZSTiO, goście wraz z grupą polskich nauczycieli zwiedzali jeszcze Skoczów i Cieszyn. W Cieszynie byli na Wzgórzu Zamkowym, gdzie udało się im wejść do Rotundy św. Mikołaja oraz na szczyt Wieży Piastowskiej.

Wizyta, która rozpoczęła się w Skoczowie w sali języka angielskiego i pod brytyjską flagą, zakończyła się w Cieszynie na Moście Przyjaźni, pod flagą polsko-czesko-unijną.

Hiszpańscy goście opuszczali nasz region pełni miłych wrażeń i przyjemnych wspomnień. « wstecz