IX edycja Konkursu Językowo-Informatycznego (wyniki)

Dodano: 2012-06-27

IX edycja Konkursu Językowo-Informatycznego (wyniki)

W środę 20 czerwca w siedzibie naszej szkoły przy ulicy Bielskiej 34 odbył się finał kolejnej, IX edycji Konkursu Językowo-Informatycznego organizowanego w ramach projektu  stowarzyszenia Szkolnego Forum Inicjatyw „Ogólniak” w kategoriach język angielski i język niemiecki. Temat tegorocznych prac finałowych brzmiał „Poznaj Śląsk Cieszyński”, a organizatorami byli nauczyciele Bogusław Biegun oraz Marek Zagórny. Pytania do pierwszego, testowego etapu konkursu opracowały panie Daria Śmieja-Piesecka oraz Alina Konior.

Konkurs przeprowadzono dzięki dotacjom z budżetu Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Gminy Skoczów.

Multimedialne prezentacje 20 finalistów (po 10 z każdej kategorii językowej) oceniła komisja w składzie: Lucyna Jaronicka i Alina Konior (język niemiecki), Bogusław Biegun, Marek Zagórny (język angielski)  oraz Bronisław Brachaczek (informatyka).
Większość ocenianych prac prezentowała bardzo wysoki i wyrównany poziom zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Przy ocenie brano pod uwagę oryginalność interpretacji tematu  w pracach oraz ich walory artystyczne i poznawcze

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wszyscy finaliści konkursu wraz z opiekunami, pan Michał Rajwa –zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa, pani Ewa Kukla – przedstawiciel UMiG Skoczów, a także dyr. szkoły Lucyna Jaronicka, prezes Szkolnego Forum Inicjatyw Ogólniak Małgorzata Orawska oraz koordynatorzy projektu.

Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród wyróżnionym uczestnikom, którzy zajęli miejsca „poza podium”, następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentacje prac multimedialnych uczniów, którzy zajęli drugie miejsca ex aequo zarówno w kategorii języka angielskiego jak i niemieckiego. Byli to kolejno w kategorii języka niemieckiego: Justyna………….. – Gimnazjum w Ochabach pod opieką pani Joanny Koneckiej oraz Joanna Rudzicka - LO Skoczów, której opiekunką była Alina Konior.
W kategorii języka angielskiego drugie miejsca zajęły: Aleksandra Tuszko pod opieką pana  Bogusława Bieguna z LO w Skoczowie oraz Patrycja Kawik, podopieczna Marka Zagórnego, również uczennica naszego LO.

Ostatnim punktem tegorocznego finału była prezentacja prac uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca. Byli to: Patrycja Brudny z Gimnazjum nr 2 w Skoczowie, podopieczna Aliny Konior oraz Gabriel Mendela z Gimnazjum w Mnichu, pod opieką pani Anny Chudy.

Cenne nagrody zakupione w większości dzięki dotacjom Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Gminy Skoczów, obejmowały pozycje książkowe, słowniki, fiszki i programy multimedialne do nauki języków, oraz czytniki e-booków. Organizatorzy pozyskali także także  cenne upominki z wydawnictwa Pearson Central Europe (słowniki i książki)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom oraz ich opiekunom. Dziękujemy równocześnie wszystkim zaangażowanym osobom, bez których kolejny finał naszego szkolnego konkursu nie mógłby się odbyć.

Zapraszamy do licznego udziału w następnych edycjach!
                                                                                                                       Organizatorzy
                                                                                              Marek Zagórny i Bogusław Biegun
Poniżej tabela wyników konkursu:
Język niemiecki

Lp    Nazwisko, imię    Szkoła    Wyniki konkursu
1.    Brudny Patrycja    Gimnazjum nr 2, Skoczów    I miejsce
2.    Rudzicka Joanna    ZSO Skoczów    II miejsce ex aequo
3.    Pachuła Justyna    Zespół Szkół nr 4, Ochaby    IImiejsce ex aequo
4.    Zgrzebniok Vanessa     Gimnazjum w Brennej    wyróżnienie
5.    Kukla Nikolina    Gimnazjum nr 1, Skoczów    wyróżnienie
6.    Kuczera Natalia    Gimnazjum w Brennej    wyróżnienie
7.    Waliczek Agnieszka    ZSO Skoczów    wyróżnienie
8.    Krużołek Dominika    Gimnazjum w Mnichu    wyróżnienie
9.    Herzyk Agata    ZSO Skoczów    wyróżnienie
10.    Puzoń Klara    Gimnazjum w Mnichu    wyróżnienie

Język angielski

Lp.    Nazwisko, imię    Szkoła    Wyniki konkursu
1.    Mendela Gabriel    Gimnazjum w Mnichu    I miejsce
2.    Kawik Patrycja    ZSO Skoczów    II miejsce ex aequo
3.    Tuszko Aleksandra    ZSO Skoczów    II miejsce ex aequo
4.    Sidzina Michał    Gimnazjum w Brennej    wyróżnienie
5.    Rudnicka Justyna    Gimnazjum w Mnichu    wyróżnienie
6.    Białowąs Stanisław    Gimnazjum w Mnichu    wyróżnienie
7.    Sobańska Nadia    Gimnazjum nr 4, Skoczów    wyróżnienie
8.    Cywka Klaudia    Gimnazjum nr 2, Skoczów    wyróżnienie
9.    Sadowski Patryk    Zespół Szkół nr 4, Ochaby    wyróżnienie
10.    Dedio Agnieszka    Gimnazjum nr 4, Skoczów    wyróżnienie

 « wstecz