XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego 2012

Dodano: 2012-07-02

XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego 2012

XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego 2012

Do udziału w szczycie zakwalifikowała się
uczennica klasy II B Julia Kopyciok
Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
15-21 lipca 2012 roku, Bielsko-Biała
 „Europa w obliczu kryzysu; więcej rygoru czy solidarności?
 Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jako polski organizator  XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego serdecznie zaprosił młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się w dniach 15-21 lipca 2012 roku w Bielsko-Białej. Udział w projekcie jest bezpłatny!
Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.
Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. Młodzież podczas 7 dniowego pobytu w Bielsku-Białej będzie miała okazję wziąć udział w debatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych szczebli władzy samorządowej oraz parlamentarnej, ponadto zorganizujemy dla uczestników szereg warsztatów tematycznych, aby przygotować ich do debat, dyskusji oraz konferencji. W programie przewidzieliśmy również wiele atrakcji tj.: wycieczki, spotkania integracyjne, zwiedzanie, wędrówki po górach, atrakcje sportowe etc.
 « wstecz