WOŚP 2018 - FINAŁ

Dodano: 2018-01-15

WOŚP 2018 - FINAŁ

Zebraliśmy kwotę: 83539,96 zł. (najwyższą w historii). 


Od 26 lat w Skoczowie odbywają się Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem sztabu jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a jego szefem dyrektor szkoły - Tadeusz Gaś. Dochód z tegorocznej kwesty przeznaczony zostanie na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Kwesta  91 wolontariuszy, zarejestrowanych w skoczowskim Sztabie WOŚP przy ZSTiO, trwała od wczesnych godzin porannych. Byli to uczniowie i absolwenci  ZSTiO w Skoczowie,  Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie,  Szkoły Podstawowej nr 8  w Skoczowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie, Zespołu Szkół nr 5 w Pogórzu, Zespół Szkół w Ochabach nr 5, LO im. M. Kopernika w Cieszynie, ZST-P  w Międzyświeciu, Zespołu Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie oraz osoby nie związane ze szkołą.

Kwestowano przede wszystkim na terenie gminy Skoczów oraz w najbliższych okolicach. Wolontariusze trafili do Brennej, Górek, Simoradza, Dębowca, Chybia, Drogomyśla, Ochab, Pogórza, Pierśćca, Cieszyna, Bielska-Białej, Żor i Wisły.

26. Finałowi  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie towarzyszyły różne imprezy, których organizatorami byli:  Miejskie Centrum Kultury „Integrator” i Ochotnicza Straż Pożarna w Skoczowie. W akcję włączyli się też miłośnicy i pasjonaci samochodów  rajdowych, zabytkowych…

W samo południe ulicami Skoczowa przejechał długi sznur pojazdów strażackich i samochodów rajdowych, który następnie zatrzymał się na płycie Targowiska Zawiśle. Tam przez kilka godzin trwał skoczowski MOTO-WOŚP.  

Na płycie targowiska wśród licznie zgromadzonej publiczności prezentowały się samochody BMW, samochody rajdowe, zabytkowe, terenowe oraz tzw. ciężarówki.  Za wylicytowaną kwotę na rzecz WOŚP,  chętni mogli przeżyć emocjonujące chwile  podczas przejażdżek na prawym fotelu wyżej wymienionych samochodów. Odbyły się również licytacje moto - wośpowych gadżetów, ofiarowanych przez sponsorów. Nad wszystkim czuwali miejscowi strażacy z OSP pod okiem głównego organizatora Ryszarda Mitręgi.

Równolegle w Sali widowiskowej MCK "Pod Pegazem" przy ul. Targowej  w rytmach "Zumby" bawiło się  kilkadziesiąt osób. "Wolne datki" z imprezy przekazano na rzecz WOŚP. Zumbowe szaleństwo ogarniała niezastąpiona Anita Trąbała. Organizatorem  imprezy byli Zumba Skoczów Anita oraz MCK „Integrator” w Skoczowie.

Wolontariusze mogli ogrzać się i posilić w budynku skoczowskiej OSP.

Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować komendantowi OSP w Skoczowie panu Romanowi Kohutowi za udostępnienie pomieszczeń w strażackiej remizie.

Sponsorami poczęstunku byli: Restauracja „Sadyba” w Skoczowie, Pizzeria „Verona” w Skoczowie, Pizzeria „Griliata” w Skoczowie, Piekarnia „KTW” Pieczywo w Skoczowie,  Piekarnia „Byrdziak” w Harbutowicach, Cukiernia „Bajka” w Skoczowie, Cukiernia „Jan Duś” w Skoczowie, Cukiernia „Wojciech Gembal” w Skoczowie i Cukiernia „Haneczka” w Międzyświeciu.

Na zakończenie 26. Finału WOŚP  o godzinie 20.00, tuż po wystrzale z armaty rozbłysło na skoczowskim niebie „Światełko do nieba”, czyli pokaz ogni sztucznych zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Kilka tysięcy osób przybyło na skoczowską Kaplicówkę, by obejrzeć ten wspaniały świetlny spektakl.

Serdecznie dziękujemy Dobrym Aniołom skoczowskiej WOŚP -  ludziom o dobrych sercach, którzy zawsze są z nami.

 

 « wstecz