Klaudia Wilczak z 4TFH zajęła pierwsze miejsce!!

Dodano: 2018-01-18

Klaudia Wilczak z 4TFH zajęła pierwsze miejsce!!

 

W środę, 17stycznia 2018 roku w auli LO im. Kopernika w Cieszynie odbyło się spotkanie wszystkich uczestników II Powiatowego Konkursu Literacko - Plastycznego Szkół Ponadgimnazjalnych  „Historie Biblijne w oczach młodzieży”, na którym ogłoszono wyniki i przyznano nagrody.

Prace zgłaszano w 2 kategoriach :  prace plastyczne w dowolnej technice i prace graficzne. Nasze dwie uczennice klasy 4TFH – Klaudia Wilczak i Sonia Grudzień przygotowały prace graficzne. Obie  dziewczyny uczą się w zawodzie fototechnik.  Szczególne walory artystyczne, techniczne i interpretacyjne miała praca Klaudii Wilczak, która zajęła                I miejsce w tej kategorii za pracę „Nowoczesna Apokalipsa”.

Sonia Grudzień otrzymała wyróżnienie. Oprócz dyplomów, gratulacji i podziękowań uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów.

Organizacją Konkursu zajęła się Biblioteka Szkolna w LO im. Kopernika w Cieszynie przy współpracy Biblioteki Miejskiej , Biblioteki Pedagogicznej oraz pracowników naukowych UŚl w Cieszynie, którzy oceniali prace za walory artystyczne.

 

Tegoroczny konkurs nawiązywał do tematyki biblijnej w ramach obchodów 500 - lecia Refoformacji,  a mottem były słowa F. Dostojewskiego Biblia należy do wszystkich, zarówno do ateistów jak i do ludzi wierzących. To księga całej ludzkości.

 

Gratulujemy sukcesu uczennicom ZSTiO w Skoczowie!!« wstecz