Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Skoczowie dr hab. Robertem Socha

Dodano: 2018-01-17

Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Skoczowie dr hab. Robertem Socha


Klasa I Technikum, podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie dr hab. Roberta Sochę. Pan komendant zarówno dawniej, jak i obecnie, jest wykładowcą w szkołach wyższych ukierunkowanych na profilaktykę bezpieczeństwa narodowego, stąd jego wykład był niezwykle żywy i interesujący. Młodzież poznała historię utworzenia formacji policyjnych od czasów zaborów, przez represje II.wojny światowej po obecne podstawy prawne. Planując swoją ścieżkę kariery uczniowie dowiedzieli się o specyfice rekrutacji do policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Zostali też zapoznani z zadaniami realizowanymi na codzień przez Straż Miejską i zagrożeniami bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Prelekcja miała na celu także budowanie pozytywnych relacji między strażą miejską a młodymi mieszkańcami naszej gminy. Straż ma swoją stronę na Facebooku, gdzie publikuje się informacje związane z ochroną porządku publicznego, a jej strona ma już 1160 polubień! Spotkanie zorganizowała p.D.Serafinowska.« wstecz