Młodzież zapobiega pożarom

Dodano: 2018-03-05

Młodzież zapobiega pożarom

III.miejsce ucznia naszej szkoły Dominika Kohuta z kl.IITES w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”! Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli się z testem pisemnym dot.m.in. historii straży pożarnych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego i I. pomocy przedlekarskiej. Osoby, które zdobyły w teście największą liczbę punktów, przeszły do finału i odpowiadały ustnie na pytania jury turnieju oraz rozpoznawały elementy sprzętu strażackiego. Naszą szkołę reprezentowała w tym roku rekordowo duża liczba uczniów: Jakub Pietrasina kl.IITES, Izabela Olma kl.ITESF, Maciej Staniek kl.IB, Szymon Bujok kl.IB i Maciej Kołodziej kl.IA. Nasi uczniowie uzyskali w teście bardzo dobre wyniki, jednak do finału przeszedł tylko Domnik Kohut, który zajął ostatecznie III.miejsce i otrzymał nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Skoczowa p.Mirosława Sitko. Jury oceniło poziom wiedzy u uczestników konkursu jako bardzo wysoki. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Skoczowie, a uczniowie uczestniczyli w konkursie pod opieką p.Doroty Serafinowskiej.

« wstecz