POKAZ PRAC PRZEJŚCIOWYCH

Dodano: 2018-03-07

POKAZ PRAC PRZEJŚCIOWYCH

W lutym odbył się pokaz prac przejściowych branży elektronicznej i samochodowej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 3TES. Zadaniem każdego ucznia było opracowanie koncepcji teoretycznej swojego projektu, a następnie wykonanie i uruchomienie urządzenia, modelu bądź pojazdu. Wśród przyszłych elektroników mogliśmy zobaczyć: latającego drona, sterowanie elementami wykonawczymi za pomocą smartphone, ramię robota, głośnik z modułem bluetooth, drukarkę 3D, zegar Nixie. Z kolei przyszli technicy pojazdów samochodowych zaprezentowali: doposażenie samochodu VW Golf III w system klimatyzacji – Klimatronic, renowację samochodu Fiat 126p, przygotowanie samochodu Renault Clio do eventów typu Trick - Day, renowację traktora Ursus C 330, planszę z oświetleniem pojazdu, remont silnika Suzuki RMZ450, remont i naprawę samochodu Golf III GTI, remont skutera marki Router HT, modyfikację przedniego i tylnego zawieszenia w samochodzie Fiat Cinquecento 700, elektrycznie sterowane lusterka, regenerację i naprawę alternatora i rozrusznika samochodowego oraz pracę pt. „Swap Derbi Senda”. Prace uczniów charakteryzowało duże zaangażowanie oraz profesjonalizm wykonania. Prezentacjom przyglądali się uczniowie klas drugich, ponieważ to oni za rok będą przestawiać swoje projekty.

                                                                                                                             Leszek Kołodziej            

 « wstecz