VIII WIOSENNY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dodano: 2018-03-07

VIII WIOSENNY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 6 marca 2018r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się kolejna ósma edycja Wiosennego Konkursu Języka Angielskiego. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum naszego powiatu. Konkurs na stałe wpisał się już w tradycję Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie i pozwala uczniom wykazać się swoją wiedza językową oraz spotkać się z rówieśnikami. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki oraz kultury i realiów krajów anglojęzycznych. Nagrody zostały przyznane oddzielnie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum. Laureatami konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali: pierwsze miejsce Zofia Czarniak – uczennica Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, drugie miejsce Joanna Pilch - uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle. Trzecie miejsce zdobyli ex aequo – Joanna Lazar – uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle oraz Mikołaj Waleczek – uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli: pierwsze miejsce – Julia Furgał ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie. Drugie miejsce – Emanuela Waliczek uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich. Trzecie miejsce - Aleksandra Kwiecień z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom zapewniono drobne upominki, a także poczęstunek. Konkurs był współfinansowany przez Powiat Cieszyński i Radę Rodziców ZSTiO w Skoczowie. Dodatkowe upominki dostarczyło wydawnictwo Pearson. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wrzos działające przy ZSTiO w Skoczowie oraz nauczycieli języka angielskiego Celinę Krzempek i Izabelę Kisza.

« wstecz