Nietypowe lekcje chemii i edukacji dla bezpieczeństwa

Dodano: 2018-04-05

Nietypowe lekcje chemii i edukacji dla bezpieczeństwa

W klasach I. Technikum i w I.B szkoły branżowej odbyły się nietypowe lekcje chemii i edukacji dla bezpieczeństwa. Nietypowe, ponieważ uczniowie mogli legalnie używać smatfonów  na lekcji, aby skorzystać z aplikacji mobilnych np. Kahoot! lub LearningApps.

Są to bezpłatne platformy, na których można tworzyć i przeprowadzać quizy, krzyżówki, grę w milonerów itp. przy użyciu tablicy interaktywnej oraz urządzeń mobilnych. Okazuje się, że telefon służy nie tylko do grania w gry i sprawdzania Facebooka, ale może być narzędziem, które uatrakcyjni lekcję. Nasi uczniowie bawili się świetnie podczas lekcji powtórzeniowych, byli zainteresowani poruszaną tematyką, a przede wszystkim uczyli się poprzez działanie.

Lekcja z zastosowaniem aplikacji mobilnych bardzo mocno angażuje uczniów emocjonalnie, bo przybiera formę pozytywnej rywalizacji, ale jest też świetnym pomysłem na sprawdzenie swoich wiadomości przed sprawdzianem lub na koniec zajęć lekcyjnych.  W opinii uczniów: „Takie sprawdzenie wiadomości to ja rozumiem!”

Lekcje przeprowadziła p.Dorota Serafinowska.

 

 « wstecz