Cukiernicy z 1A na wycieczce przedmiotowej w „Planeta Bio”

Dodano: 2018-04-24

Cukiernicy z 1A na wycieczce przedmiotowej w „Planeta Bio”

Jak co roku cukiernicy z klasy pierwszej byli na wycieczce w sklepie ze zdrową i ekologiczną żywnością. Na przedmiocie Technologie w produkcji cukierniczej uczniowie rozmawiają na temat zdrowego odżywiania i zdrowych przekąsek. Uczniowie mieli możliwość poznać, które przekąski są zdrowe i co zawierają w swoim składzie, również co mogą spożywać cukrzycy. Oprócz tego cukiernicy dowiedzieli się jakie są zamienniki cukru – wiele osób mam problemy z alergiami, cukrzycą. Zostały także przedstawione różne rodzaje orzechów, nasion i owoców suszonych. Była to okazja do powtórzenia i zweryfikowania wiedzy z zakresu zdrowego żywienia. Uczniowie byli pod opieką pani Joanny Gwizdały oraz pani Barbary Grzegorz.

« wstecz