I. Otwarte Mistrzostwa Polski w Pierwszej Pomocy

Dodano: 2018-06-04

I. Otwarte Mistrzostwa Polski w Pierwszej Pomocy

3-osobowa reprezentacja naszych uczniów brała udział w I. Otwartych Mistrzostwach Polski w Pierwszej Pomocy. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy na terenie Cieszyna, pod patronatem Burmistrza Cieszyna oraz Starosty Cieszyńskiego. Do kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 13 drużyn z całej Polski, w szczególności z klas o profilu ratowniczym. W skład naszej drużyny wchodzili: Izabela Olma kl.ITF, Dominik Kohut i Jakub Pietrasina z kl.IITES. Uczniowie najpierw napisali szczegółowy tekst z wiadomości teoretycznych, a następnie wg harmonogramu wykonywali zadania zlokalizowane w różnych punktach Cieszyna. Ich zadaniem było m.in. udzielenie I.pomocy przedlekarskiej gimnazjaliście zatrutemu alkoholem, człowiekowi po uderzeniu nożem, zadławionemu niemowlęciu, osobie z astmą, udarem mózgu i inne. Na uroczystości zakończenia mistrzostw okazało się, że nasi poradzili sobie świetnie zajmując ex aequo 7.miejsce!

Udział w Mistrzostwach był dla uczniów ciekawym doświadczeniem, pełnym niezapomnianych wrażeń, które procentować będzie w przyszłości wygraną w walce o ludzkie życie. Aby edukować i popularyzować wiedzę o udzielaniu I.pomocy w ZSTiO w Skoczowie od roku szkolnego 2018/19 otwierana jest klasa liceum o profilu ratowniczo-strażackim.

 « wstecz