Integracyjny Rajd Górski - Telesforówka

Dodano: 2012-10-17

Integracyjny Rajd Górski - Telesforówka

TELESFORÓWKA

Telesforówka – sympatyczne miejsce na Trzech Kopcach Wiślańskich była naszym celem podczas tegorocznego Rajdu Integracyjnego. Na szczyt wyruszyliśmy we wtorek 18 września przy pięknej słonecznej pogodzie w dwóch grupach.

Pierwsza grupa, której przewodził profesor Welc na szlak wyruszyła z Wisły Obłaźca. Przez całą drogę towarzyszył nam pies – młody czarny labrador, który tak bardzo zaprzyjaźnił się z nami, że dotarł aż na szczyt. Niestety, nie był to chyba pies przewodnik, bo po przejściu doliny Dobki nagle szlak się zgubił i musieliśmy trochę „powędrować” po beskidzkich lasach, aby dotrzeć na umówione miejsce zbiórki. Czekała tam już na nas grupa pana Rakusa, która także część szlaku pokonała na skróty (słynne skróty profesora Rakusa to znaczy: dwa razy trudniej i bardziej stromo, niekoniecznie dwa razy krócej).

Na szczycie wszyscy chętnie zgodzili się na zasłużony odpoczynek, wspólne biesiadowanie i łapanie ostatnich promieni słońca kończącego się lata. Nie zabrakło także tradycyjnych zabaw i współzawodnictwa międzyklasowego. Spośród konkurencji największe emocje wzbudził rzut butami (własnymi) do celu. W generalnej klasyfikacji najlepsza okazała się klasa IIa, drugie miejsce zajęła IIIc, trzecie IIc. Gratulacje należą się również IIb, która na trasę rajdu stawiła się najliczniej.

 

Konkurencje, które odbyły się na rajdzie szkolnym:

  1. Rzut butem do celu. Udział w tej konkurencji brało dwóch uczniów. Utrudnieniem była odległość ustawionej tarczy. Na tarczy były ustawione dwa pola i w zależności gdzie trafił nut były przyznawane punkty. Najczęściej buty wypadała poza tarczę ale niektórym udało się zdobyć maksymalną ilość punktów.
  2. Przeciąganie szarfy. W tej konkurencji brało udział czworo ludzi. Ich zadaniem było trzymać się za ręce i jak najszybciej przeciągnąć szarfę przez swoje ciała bez puszczania rąk. Każdej klasie udało się zaliczyć to zadanie z dobrym wynikiem czasowym.
  3. Rzut dyskiem. Konkurencja wymagała obecności dwóch zawodników. Jeden z nich rzucał dyskiem, a zadaniem drugiej osoby było złapanie go jedną ręką. Im dalej dysk został złapany, tym więcej punktów przyznawano. Konkurencja było trudna by tylko dwóm klasom udało się złapać dysk.
  4. Odbijanie piłki. W grze byli potrzebni czterej zawodnicy, których zadaniem było odbić jak najwięcej razy piłkę. Utrudnieniem był wiatr i przypadkowo znaleziony pies, który łapał piłkę przerywając grę J


« wstecz