Podpisywanie umowy partnerskiej

Dodano: 2018-06-12

Podpisywanie umowy partnerskiej

7 i 8 czerwca 2018 r. przedstawicielki naszego ZSTiO w Skoczowie, w osobach pań: wicedyrektor Beaty Kiecoń-Cieńciały i Ewy Wilczyńskiej kierownika szkolenia praktycznego, gościły w Czadcy, w Średniej Szkole Technicznej, aby zawrzeć kolejne porozumienie o współpracy i podpisać ramową umowę o działaniach partnerskich na przyszły rok szkolny. Było to już osiemnaste spotkanie, w którym uczestniczyły partnerskie szkoły z Polski, Czech i Słowacji.

Grupę szkół współpracujących tworzą: Stredná Odborná Škola Technická ze słowackiej Czadcy, Střední Odborná Škola z czeskiego Frýdka-Místka i Střední Odborná Škola Třineckých Železáren z Trzyńca oraz z polskiej strony Zespół Szkół im. Jana Pawła II ze Zdzieszowic i nasz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ze Skoczowa.

Współpracujące szkoły zobowiązały się do zorganizowania w roku szkolnym 2018/2019 następujących imprez: letniego biatlonu, turnieju piłki siatkowej chłopców, warsztatów z grafiki komputerowej, bowlingu, międzynarodowych igrzysk rzemiosła oraz zawodowego konkursu dla elektroników.

Dyrektorzy podczas spotkania zwiedzili szkołę w Czadcy, jej nową salę gimnastyczną i rozbudowaną halę zawodowych warsztatów szkolnych oraz udali się na integracyjną wycieczkę do Starej Bystrzycy. Gościli w firmie Schaeffler, w której odbywają praktyki zawodowe uczniowie z Czadcy.

W przyszłym roku podpisywanie porozumienia o współpracy partnerskiej odbędzie się w Trzyńcu. Do zobaczenia!

 « wstecz