Uczniowie zwiedzili pracownię diagnostyki Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dodano: 2018-06-15

Uczniowie zwiedzili pracownię diagnostyki Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W ramach zajęć „Fotografia w medycynie”, 12.06. uczniowie klasy 2TF, kształcący się na kierunku Technik Fotografii i Multimediów, zwiedzili pracownię diagnostyki Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Z uwagi na to, że również w medycynie stosuje się techniki i urządzenia rejestrujące obraz, takie jak mammograf czy urządzenie do rentgena, uczniowie mogli poznać szersze zastosowanie aparatów fotograficznych specjalnego zastosowania. Dzięki wizycie w pracowni młodzi Fototechnicy poszerzyli swoją wiedzę, zarówno z zakresy fotografii, jak i medycyny i dbania o własne zdrowie. Poza prelekcją w pracowni mammografii, uczniowie zwiedzili wystawę w Galerii Zmiennej, gdzie w czerwcu można zobaczyć zdjęcia wykonane przez uczniów 3 klasy naszego technikum Fotografii i Multimediów. Ich fotografie powstały w ramach prac przejściowych, obowiązujących uczniów właśnie trzecich klas. Szpital dysponuje także ekspozycją historycznych sprzętów i urządzeń medycznych, książek, pamiątek i fotografii, związanych ze Szpitalem w Cieszynie. Młodzi fototechnicy mogli zrobić tam fotograficzne reprodukcje tych elementów. Druga część wycieczki była fotograficznym plenerem. Na Cmentarzy Żydowski uczniowie mieli wykonać niecodzienny „portret-nie portret” w scenerii cmentarza. Pewnie powstałoby więcej interesujących i niezwykłych kadrów, gdyby ulewny deszcz nie zmusił naszych fotografów do powrotu. Organizatorzy wycieczki – Karina Szczepańska i Jerzy Rzechanek, składają serdeczne podziękowania Panu Czesławowi Płygawko - Dyrektorowi Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, za umożliwienie odwiedzenia szpitala oraz Pani Barbarze Karnas-Greń za oprowadzenie nas i zorganizowanie naszego pobytu, a także Paniom pracującym w pracowni mammograficznej za poświęcony czas.

« wstecz