KONCERT Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dodano: 2012-10-22

KONCERT Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 KONCERT Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

            12 października 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po piątej lekcji cała społeczność szkolna zebrała się, żeby razem  podziękować nauczycielom,  za ich codzienny trud i pełną poświęcenia pracę, aby nas młodych ludzi wykształcić i przygotować do dorosłego życia. Organizatorami uroczystego apelu były klasy:3a i 3b, które pod opieką wychowawców przygotowały dla  nauczycieli muzyczno - liryczny koncert. Nie zabrakło wzniosłych słów na temat ulubionych przedmiotów i pięknych melodyjnych piosenek,  wykonanych przez chór rozśpiewanych dziewcząt wraz ze znakomitym  akompaniamentem muzycznym  Michała Drwala.  Uczniowie deklamowali wiersze, w których dziękowali nauczycielom za  uśmiech i serdeczne słowa. Wykonanym utworom nie zabrakło oryginalnych brzmień, ani żartobliwych interpretacji. Specjalnie dla nauczycieli wychowania fizycznego dziewczyny zatańczyły " Kaczuchy".   Najbardziej spodobała się wszystkim piosenka " Skrzydlate ręce" , wywołująca wiele emocji wśród publiczności. Naszym pedagogom życzyliśmy   wytrwałości i cierpliwości dla uczniów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.  Na zakończenie uczniowie już zupełnie spontanicznie zaśpiewali : „Sto lat…” i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Wszyscy docenili występ aktorów poprzez gromkie brawa i podziękowania.  W tym dniu  nie zabrakło również ciepłych słów ze strony przedstawicieli RSU.  Zwieńczeniem uroczystości było wystąpienie pani Dyrektor, która w krótkim przemówieniu zaakcentowała poświęcenie wszystkich pedagogów w naszej szkole i podkreśliła, że sukces jest tylko możliwy przy równym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Pani Dyrektor przedstawiła też  opiekuna Samorządu  Uczniowskiego, którym został profesor Piotr Welc.  Po czym wszyscy pełni energii i z uśmiechem na twarzy rozeszli się do klas.« wstecz