Młodzież LO w Skoczowie w 18 Batalionie DSz.

Dodano: 2012-10-23

Młodzież LO w Skoczowie w 18 Batalionie DSz.

Młodzież LO w Skoczowie w 18 Batalionie DSz.

 

W dniu 5 października 2012 roku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Dniach Otwartych 18 Batalionu Desantowo Szturmowego w Bielsku Białej. Okazją do świętowania dla bielskich komandosów było święto batalionu. W tym właśnie dniu można było dokładnie zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem wojskowym. Ekspozycje były dostępne, można było zatem np. przymierzyć spadochron, sprawdzić ile waży karabin snajperski, zapoznać się z parametrami  uzbrojenia. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w prelekcji w Izbie Tradycji gdzie zapoznali się z historią powstania batalionu i udziału w misjach w Iraku i Afganistanie.

Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy praktycznych czynności wykonywanych przez wojskowe służby medyczne i pożarowe.  

Ukoronowaniem była uroczysta defilada, którą uświetniły skoki spadochronowe m.in. dowódcy batalionu płk Bieńka. Orkiestra wojskowa, pododdziały komandosów i wozy bojowe prezentowały się bardzo okazale. Jedynym rozczarowaniem był brak anonsowanej w zaproszeniu grochówki, ale może to lepiej?

 « wstecz