Dni Otwarte na ATH w Bielsku-Białej

Dodano: 2018-09-28

Dni Otwarte na ATH w Bielsku-Białej

W dniu 25.09.2018 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych w Skoczowie byli gośćmi Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, gdzie na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału.

Przywitał ich dziekan wydziału dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH.

Na początku wysłuchali wykładu inauguracyjnego otwierającego spotkanie na temat „Informatyczne Aikido, czyli jak przetrwać informatyczne randori i nie stracić głowy”

Następnie udali się do pracowni, gdzie mieli możliwość zapoznać się z inteligentnymi i nowoczesnymi metodami wytwarzania.

Zobaczyli modelowanie 3D – jak powstaje Fiat 500.

Kolejnym etapem zwiedzania było laboratorium z obrabiarką „CNC plus robot” gdzie poznali możliwości obrabiarki CNC oraz zrobotyzowanego stanowiska wyposażonego w robota z systemem wizyjnym.

Zaprezentowano działanie platformy Arduino oraz konstrukcje zrealizowane z jej wykorzystaniem.

Podczas prezentacji kamery termowizyjnej w diagnostyce, zostały omówione podstawowe pojęcia z zakresu pomiarów w podczerwieni (np. emisyjność, temperatura odbita).  Zaprezentowano 2 kamery termowizyjne – zrobiono zdjęcia grupowe w podczerwieni, a dla zainteresowanych selfie z użyciem kamery termowizyjnej.

Na zakończenie goście zobaczyli Wahadło Foucauolta.

Można było również zobaczyć wystawę samochodów starych i nowych. Zaprezentowano sportowe Porsche 911, Alfa Romeo 4C oraz Alfa Romeo Gulia QV 540 KM, Alfa Romeo Stelvio, Abarth 500, Harley Davidson elektryczne modele samochodów, a także kilka innych równie ciekawych modeli.« wstecz