Ratownicy z LO w Skoczowie

Dodano: 2012-10-23

Ratownicy z LO w Skoczowie

Ratownicy z LO w Skoczowie

9 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbył się finał powiatowy Olimpiady Wiedzy o Pierwszej Pomocy  w ramach programu ''4 minuty, które decydują o życiu”. Reprezentację naszego Liceum przygotowaną przez Bronisława Staszczyszyna stanowili Patrycja Kawik i Grzegorz Bortel. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszej części uczestnicy musieli  wykonać zadania praktyczne związane z udzieleniem pierwszej pomocy: opatrzyć rany, unieruchomić złamania, pomóc człowiekowi z który zasłabł w autobusie, czy dostał ataku epilepsji. W drugim etapie trzeba było napisać  test, który składał się z 22 szczegółowych pytań.

Po tych konkurencjach wyłoniono 5 finalistów, wśród których znalazła się drużyna z naszego Liceum. Ostatnim zadaniem była reanimacja mężczyzny, który dostał ataku serca, mimo wykonania tego zadania niemal doskonale, musieliśmy uznać wyższość trzech innych zespołów. Sędziami w zadaniach oraz poszkodowanymi w większości wypadków byli ratownicy z cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Olimpiada zorganizowana została przez Wydział Promocji Zdrowia i panią Barbarę Kłosowską, a honorowy patronat objął pan poseł Gluza. Nagrody i dyplomy zostały wręczone w obecności wicestarosty cieszyńskiego.

Warto dodać że w przerwie zawodów na uczestników czekał poczęstunek w postaci kanapek, ciast i napojów.

 « wstecz