Relacja z festiwalu SKOFOT

Dodano: 2018-10-31

Relacja z festiwalu SKOFOT

W piątek i sobotę 19-20 października w Teatrze Elektrycznym w ramach Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” uczniowie naszej szkoły a zwłaszcza kierunku technika fotografii i multimediów uczestniczyli w spotkaniach z artystami tworzącymi na tradycyjnych materiałach analogowych. Festiwal Skofot z inicjatywy naszego nauczyciela przedmiotów fotograficznych odbywa się już w Skoczowie po raz czwarty.

W tym roku gościliśmy legendę polskiej fotografii reportażowej Annę Musiałównę, fotografa krajobrazowego Tomasza Raka, artystę z Katowic Krzysztofa Szlapę, portrecistę z Łodzi Przemysława Kota oraz autorkę łączącą krajobrazy i portrety z osobistą narracją Joannę Chudy. Ta różnorodność spojrzeń na fotograficzne medium to niewątpliwie największy atut tego festiwalu. Mamy nadzieję, że spotkania w ramach tegorocznego „Skofotu” jeszcze długo będą dyskutowane wśród naszych uczniów.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Wrzos przy współpracy z ZSTiO w Skoczowie oraz Teatrem Elektrycznym w Skoczowie. Festiwal jest finansowany z dotacji Urzędu Miasta Skoczowa oraz jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Skoczów Mirosława Sitko.

Zdjęcia z festiwalu dzięki uprzejmości Bartka Kukucza. « wstecz