Konkurs Historyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Dodano: 2018-11-05

Konkurs Historyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości ogłaszamy konkurs historyczny, którego uczestnikami będą uczniowie klas I-IV Technikum naszej szkoły. Tematyka konkursu obejmować będzie zagadnienia z okresu poprzedzającego bezpośrednio rok 1918 aż do momentu zakończenia walk o granice Państwa Polskiego - dokładniej rzecz biorąc są to lata 1914 – 1922. Z tego okresu oraz wydarzeń które ukształtowały Polskę, z zagadnień ogólnych w skali całego kraju oraz wydarzeń lokalnych z terenu Śląska Cieszyńskiego skonstruowany będzie test konkursowy obejmujący kilkadziesiąt pytań w znakomitej większości zamkniętych.  Konkurs odbędzie się dnia 15.11.2018 pomiędzy godzinami 10.40 a 12.00. Informacje dotyczące literatury do konkursu oraz inne szczegóły uczestnicy otrzymają drogą elektroniczną poprzez stronę dziennika szkolnego. I na koniec jedna cenna uwaga: w konkursie przewidziana jest nagroda główna w postaci 3 dniowej wycieczki do Budapesztu – jest więc o co powalczyć!

         Zachęcamy zatem do lektury i do zobaczenia na Konkursie!

Organizatorzy

 « wstecz