Rajd rowerowy „100 na 100”

Dodano: 2018-11-05

Rajd rowerowy „100 na 100”

W imieniu organizatorów zapraszamy całą społeczność Naszej Szkoły na rajd rowerowy, który odbędzie się w piątek 09.11.2018. Ideą rajdu rowerowego „100 na 100” jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez symboliczne pokonanie 100 kilometrów trasy rowerowej. W szczegółach ma to wyglądać w ten sposób, że uczestnicy (młodzież i pracownicy Szkoły) będą mieć do pokonania  10 razy pętlę rowerową długości 10 kilometrów. Trasa będzie wiodła wałem wzdłuż Wisły oraz Brennicy, dalej ulicą Nowy Świat oraz Spokojną do ścieżki rowerowej wiodącej do Ustronia lewym brzegiem Wisły. Następnie przejeżdżamy przez kładkę na prawy brzeg Wisły i wracamy tędy do Skoczowa. Szczegóły trasy omówimy na spotkaniu organizacyjnym w czwartek 08.11. Wracając do sposobu pokonania trasy pomysł jest taki, że uczestnicy w składach trzy- czteroosobowych (mieszanych, tj. nauczyciele i młodzież) będą jeździć w sztafecie. W ten sposób jeden skład jedzie, drugi, trzeci (itd.) odpoczywa, następnie zmiana aż do chwili kiedy wspólnymi siłami wyjeździmy symboliczne 100 kilometrów. Oczywiście nie wyklucza się takiej możliwości, że osoby zaprawione w jeździe rowerowej mogą pokonać całą trasę albo większość bez przerwy, tj. bez zmiany. Podobnie jak wyżej wspomniano, szczegóły na spotkaniu. I jeszcze dwie istotne informacje. Rozpoczynamy w piątek od godziny 8.30, przy czym należy pamiętać o odpowiednim stroju rowerowym i zabezpieczeniach a ponadto o akcencie narodowym takim jak biało-czerwona koszulka, szalik, mała chorągiewka nie przeszkadzająca w jeździe. Druga informacja – uczestnicy rajdu mają w ten dzień usprawiedliwioną nieobecność na lekcjach!! Proszę o tym pamiętać jako że pogoda może być różna, trasa rowerowa mokra, zatem nietrudno o błoto na ubraniu i odkrytych częściach ciała! I jeszcze jedno – uczestnicy rajdu mogą się poruszać na rowerach trekkingowych lub  MTB, natomiast wyklucza się jazdę na typowych rowerach szosowych ze względu na charakter ścieżki rowerowej. Zgłoszenia do rajdu przyjmuje P. Piotr Welc, najpóźniej do czwartku (umowna godzina zamknięcia zapisów 9.30).

Pozdrawiamy i czekamy na chętnych, tym bardziej że prognozy pogody są bardzo optymistyczne.

Organizatorzy

 « wstecz