Wycieczka do FCA w Tychach

Dodano: 2018-11-30

Wycieczka do FCA w Tychach

W dniach: 7.11.2018 r. i 29.11.2018 r., uczniowie z klas 3TS i 2TES, uczący się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik elektronik brali udział w wycieczkach dydaktycznych do fabryki Fiat Chrysler Automobiles w Tychach. Zakład zajmuje 2,4 mln m² powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje ok. 2800 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe, które produkuje: Fiata 500, Abarth 500 i Lancię Epsilon. Uczniowie naszej szkoły oglądali produkcyjną linię montażu Fiata 500 i halę lakierni, gdzie samochody zdobywają swój kolorowy sznyt. Na uczestnikach obu wyjazdów szczególne wrażenie wywarła praca zautomatyzowanych robotów, spawających punktowo części samochodowych karoserii. Organizatorem wyjazdu był pan Leszek Kołodziej, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży mechanicznej i elektronicznej, a wspierali go jako opiekunowie nauczyciele: pan Leszek Szweda i pani Tatiana Urbańska-Gruca.

« wstecz