WOŚP 2019 - FINAŁ

Dodano: 2019-01-14

WOŚP 2019 - FINAŁ

Od 27 lat w Skoczowie odbywają się Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem sztabu 27. Finału WOŚP był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a jego szefem dyrektor szkoły Tadeusz Gaś. Wolontariusze po raz  kolejny zbierali pieniądze na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia najmłodszych pacjentów w specjalistycznych szpitalach dziecięcych.

 

Kwesta ok. 90 wolontariuszy, zarejestrowanych w skoczowskim Sztabie WOŚP przy ZSTiO, trwała od wczesnych godzin porannych. Byli to uczniowie i absolwenci  ZSTiO

w Skoczowie, uczniowie szkół podstawowych w Skoczowie, Pierśćcu, Pogórzu

i Ochabach  oraz studenci i osoby pracujące.

Kwestowano przede wszystkim na terenie gminy Skoczów oraz w najbliższych okolicach. Wolontariusze trafili do Brennej, Górek, Simoradza, Dębowca, Chybia, Drogomyśla, Ochab, Pogórza, Pierśćca, Cieszyna.

27. Finałowi  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie towarzyszyły różne imprezy, których organizatorami byli:  Miejskie Centrum Kultury „Integrator” i Ochotnicza Straż Pożarna w Skoczowie.

W samo południe przez miasto przejechał długi sznur pojazdów strażackich i samochodów rajdowych oraz kładów, który następnie zatrzymał się na płycie Targowiska Zawiśle. Tam przez kilka godzin trwał skoczowski MOTO-WOŚP.  Na płycie targowiska wśród licznie zgromadzonej publiczności prezentowały się samochody luksusowe  i  rajdowe.  Za wolne datki na rzecz WOŚP,  chętni mogli przeżyć emocjonujące chwile  podczas przejażdżek na prawym fotelu rajdówek. Mogli wziąć udział w licytacjach „samochodowych gadżetów”, ofiarowanych przez firmy i osoby związane z motoryzacją. Nad wszystkim czuwali miejscowi strażacy z OSP pod przewodnictwem organizatora Ryszarda Mitręgi oraz komendanta OSP Skoczów pana Romana Kohuta.

Równolegle w sali MCK "Pod Pegazem" przy ul. Targowej  w rytmach "Zumby" bawiło się kilkadziesiąt osób. "Wolne datki" z imprezy przekazano na rzecz WOŚP. Zumbowe szaleństwo ogarniała niezastąpiona Anita Trąbała. Organizatorem imprezy był MCK „Integrator” w Skoczowie.

Wolontariusze mogli ogrzać się i posilić w budynku skoczowskiej OSP. Sponsorami poczęstunku byli: Restauracja –Pizzeria „Jadło Grzesia” w Skoczowie, Pizzeria „Verona” w Skoczowie, Pizzeria „Griliata” w Skoczowie, Piekarnia „KTW”

w Skoczowie,  Piekarnia „Byrdziak” w Harbutowicach, Cukiernia „Bajka”

w Skoczowie, Cukiernia „Jan Duś” w Skoczowie, Cukiernia „Wojciech Gembal”

w Skoczowie i Cukiernia „Haneczka” w Międzyświeciu.

Na zakończenie 27. Finału WOŚP  o godzinie 20.00, tuż po wystrzale z armaty rozbłysło na skoczowskim niebie „Światełko do nieba”, czyli pokaz ogni sztucznych zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Kilka tysięcy osób przybyło na skoczowską Kaplicówkę, by obejrzeć ten wspaniały świetlny spektakl.

 

Serdecznie dziękujemy ludziom o dobrych sercach, którzy jak zwykle

nie zawiedli i dzięki którym podczas tegorocznego finału zebraliśmy 88 715, 10 zł 

 

 

Do zobaczenia za rok !!!

 « wstecz