48. Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

Dodano: 2019-01-15

48. Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

12 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach odbył się 48. Turniej Budowlany „Złota Kielnia”. Jego organizatorem głównym było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. W konkursie wystartowali uczniowie naszej Branżowej Szkoły I stopnia z klasy 3C: Marcel Ochmyt i Szymon Moskała.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to jeden z najstarszych konkursów w Polsce, sprawdzających wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych. Jest odpowiednikiem olimpiady przedmiotowej dla uczniów szkół średnich.

Aby wziąć udział w najstarszym konkursie w Polsce, do Gliwic przyjechało ponad 100 uczniów z 22 szkół województwa śląskiego, podkarpackiego i łódzkiego.

W eliminacjach w zawodzie monter instalacji sanitarnych, w kwalifikacji zawodowej B.09 -  wykonywanie robót montażowych i remontowych instalacji sanitarnych – nasz ZSTiO reprezentowali uczniowie klasy 3C: Marcel Ochmyt i Szymon Moskała. Obu gratulujemy startu i udział w tym prestiżowym turnieju zawodowym, który zakończył się dla nich znaczącym sukcesem. W ogólnej klasyfikacji okręgowej Szymon zajął 2. miejsce, a Marcel  - 3. miejsce. W zestawieniu ogólnopolskim nasi przyszli monterzy instalacji sanitarnych znaleźli się kolejno na 13. i 14. pozycji. Brawa dla wiedzy i umiejętności naszych uczniów.« wstecz