Wycieczka do Wenecji

Dodano: 2019-02-25

Wycieczka do Wenecji

W niedzielę 24 lutego grupa naszych praktykantów wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Wenecji. Po przypłynięciu do brzegów Wenecji płynęliśmy dalej ale już w tłumie turystów zmierzających pod słynne iż  daleka widoczne kolumny, które od wieków witają wszystkich gości. Tłumy turystów przybyły na ostatni tydzień karnawału, na scenie umieszczonej na Placu świętego Marka odbywały się występy, w całym mieście można było spotkać przebrane osoby w stroje książąt, dożów, postacie historyczne, bohaterów bajek i komiksów.

Naszym przewodnikiem była Alesja rodowita wenecjanka pięknie mówiąca po polsku. Język polski studiowała na Uniwersytecie Weneckim. Opowiadała o historii najpiękniejszych budynków Wenecji jakimi są Pałac Dożów, Bazylika św. Marka i inne. Wytłumaczyła skąd wzięła się nazwa Most Westchnień. A następnie przeprowadziła nas przez spokojne uliczki Wenecji gdzie nie ma turystów, a widoki równie piękne i opowiadała o trudach codziennego życia wenecjan dawniej i dziś. Zdjęcia znajdziecie TUTAJ« wstecz