IX WIOSENNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dodano: 2019-03-15

IX WIOSENNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 14 marca 2019r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się kolejna dziewiąta edycja Wiosennego Konkursu Języka Angielskiego . Rywalizowali ze sobą uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych technikum naszego powiatu. Konkurs na stałe wpisał się już w tradycję Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie i pozwala uczniom wykazać się swoją wiedza językową oraz spotkać się z rówieśnikami. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki oraz kultury i realiów krajów anglojęzycznych. Nagrody zostały przyznane oddzielnie uczniom z poszczególnych typów szkół . Laureatami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali : pierwsze miejsce Natalia Przybyła - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II w Skoczowie, drugie miejsce Dominika Kuczera – uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu, trzecie miejsce Karol Dega – uczeń Szkoły Podstawowej im Karola Miarki w Ochabach Małych. Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli: pierwsze miejsce – Zuzanna Klocek ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie. Drugie oraz trzecie miejsce zajęli kolejno – Wojciech Kawulok oraz Justyna Wiech uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Skoczowie. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych pierwsze oraz drugie miejsce zdobyły kolejno Anna Podżorska i Marta Pieczyrak - uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle, trzecie miejsce zdobył Krzysztof Bułka, uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom zapewniono poczęstunek. Konkurs był współfinansowany przez Powiat Cieszyński i Radę Rodziców ZSTiO w Skoczowie. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wrzos działające przy ZSTiO w Skoczowie oraz nauczycieli języka angielskiego Celinę Krzempek i Izabelę Kisza.

« wstecz