Pokaz projektów zawodowych (tzw. prac przejściowych)

Dodano: 2019-03-20

Pokaz projektów zawodowych (tzw. prac przejściowych)

19 marca w naszej SZKOLE odbył się pokaz prac przejściowych branży elektronicznej i samochodowej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 3TES. Zadaniem każdego ucznia było opracowanie koncepcji teoretycznej swojego projektu, a następnie wykonanie i uruchomienie urządzenia, modelu bądź pojazdu. Wśród przyszłych elektroników mogliśmy zobaczyć: model instalacji elektrycznej mieszkania, zabezpieczenie akumulatora przed rozładowaniem, Bartop Arcade, napis świetny ZSTiO wykonany z pasków diod LED, kolumnowy wskaźnik wysterowania, czujnik odległości oraz ładowarkę rowerową USB. Z kolei przyszli technicy pojazdów samochodowych zaprezentowali: renowację motocykla, stanowisko egzaminacyjne związane z oświetleniem pojazdu, model przyczepki samochodowej z instalacją elektryczną, stanowisko demonstracyjne – tablica rozdzielcza, pływak w zbiorniku paliwa, instalację elektryczną bagażnika rowerowego, renowację samochodu GOLF III, renowację motoroweru ROMET oraz stanowisko egzaminacyjne związane z kierunkowskazami i klaksonem. Prace uczniów charakteryzowało duże zaangażowanie oraz profesjonalizm wykonania. Prezentacjom przyglądali się uczniowie klas drugich, ponieważ to oni za rok będą przestawiać swoje projekty. Nauczyciele przedmiotów zawodowych

« wstecz