XV Międzyszkolny Konkurs „W świecie nauk ścisłych”

Dodano: 2019-05-25

XV Międzyszkolny Konkurs „W świecie nauk ścisłych”

W środę 22 maja odbył się XV Międzyszkolny Konkurs „W świecie nauk ścisłych” w nowej odsłonie „Nauki ścisłe na wiosnę”. Zmieniła się nie tylko nazwa, ale też formuła konkursu. Pierwszy raz do zabawy zostali zaproszeni kandydaci do szkół średnich, czyli uczniowie 3 klas Gimnazjum i 8 klas Szkół Podstawowych. W konkursie wzięło udział piętnaście dwuosobowych drużyn. 8 drużyn to uczniowie pierwszych klas technikum z prawie wszystkich szkół Powiatu Cieszyńskiego, a pozostałe 7 ze szkół podstawowych gminy Skoczów. Każda z drużyn dostała zestaw zadań na rozwiązanie, których mieli 70 minut. Dla techników obejmowały zagadnienia z matematyki, chemii, geografii, informatyki oraz łamigłówki matematyczne, wymagające logicznego myślenia. Natomiast młodsi uczestnicy naszej zabawy mieli do rozwiązania zadania nawiązujące do zawodów kształconych w naszej szkole, opierające się na wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii i plastyki. Laureatami konkursu w grupie szkół średnich została drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie, a w grupie szkół podstawowych drużyna z klasy 3 Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a wszyscy uczestnicy upominek. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie WRZOS, działające przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, a sponsorem nagród Powiat Cieszyński.

« wstecz