Międzynarodowy konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik”

Dodano: 2019-06-03

Międzynarodowy konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik”

30 maja 2019 r. już po raz osiemnasty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zorganizowany został konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik”, który odbywa się w ramach współpracy zaprzyjaźnionych szkół z Polski, Czech i Słowacji.

W części teoretycznej zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Aby wyrównać szanse wszystkich uczestników, test został ułożony w języki angielskim, tak więc uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu elektrotechniki i elektroniki, ale również znajomością języka obcego.

Część praktyczna polegała na wykonaniu projektu urządzenia elektronicznego. Na końcową ocenę miały wpływ: jakość lutowania, estetyka wykonania, porządek na stanowisku pracy, umiejętność posługiwania się przyrządami oraz funkcjonalność działania układu. Po zsumowaniu wszystkich punktów za część teoretyczną oraz praktyczną wyłoniono zwycięzców konkursu.

 Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Szymon Madecki z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, drugie miejsce Łukasz Kraus z Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, trzecie Branislav Liščak z Stredne Odborne Uciliste Strojarskie Cadca.

 .

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 « wstecz