KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FOX 2019"

Dodano: 2019-06-07

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FOX 2019"

Początkiem czerwca został rozstrzygnięty Konkurs FOX, który tradycyjnie odbył się w ZSTiO w dniu 6 marca 2019 r. Jest to ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego, pomyślany jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość. W tym roku w konkursie tym wzięło udział dziesięcioro uczniów naszej szkoły, pięciu w kategorii LIONS i pięciu w kategorii najstarszych uczniów czyli EAGLES. Po bardzo długim oczekiwaniu, nareszcie ogłoszono wyniki konkursu. Najlepszy wynik wśród uczniów ZSTiO uzyskał Grzegorz Leczykiewicz, zdobywając 77,5 pkt, tuż za nim uplasował się Bartosz Gąsowski, który uzyskał 72,5 pkt. Obaj startowali w kategorii EAGLES i obaj są już w tej chwili naszymi absolwentami, uczęszczali do klasy 4 TFR. Natomiast najlepszy wynik w kategorii młodszych uczniów, czyli LIONS, zdobył uczeń klasy 1 TESF Rafał Śliwiński. Jak co roku, konkurs ten był na bardzo wysokim poziomie, tak więc naszym zwycięzcom należą się słowa uznania. Gratulujemy! Dziękujemy również za udział wszystkim uczniom. Anna Wajdzik - opiekun konkursu.

« wstecz