Nowy rok szkolny czas zacząć

Dodano: 2019-09-02

Nowy rok szkolny czas zacząć

2 września w murach naszej szkoły rozbrzmiał pierwszy dzwonek – zwiastun nowego roku szkolnego. Rok ten zapewne przejdzie do historii nie tylko naszej ale także chyba wszystkich szkół w całym kraju. Nie tylko ze względu na przypadającą 80 rocznicę ataku Niemiec i Rosji na Polskę lecz przede wszystkim dlatego, że w murach szkół ponadgimnazjalnych zjawiły się podwójne roczniki młodzieży. Nagle (no prawie nagle!) zaroiło się na korytarzach od absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych – w naszej szkole utworzonych zostało 13 nowych oddziałów!! No będzie się działo…!

Ale miało być o rozpoczęciu roku więc wróćmy do tego! „Nowe” i „Stare” klasy zostały powitane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego krótkim programem artystycznym: słowem, prezentacją, muzyką, żartem – wszystkim po trochę. Było oczywiście bardzo poważnie (to o wybuchu wojny i ataku niemiecko-sowieckim), było też na luzie i z uśmiechem (to znowu o szkole). Tak jak to bywa w życiu każdego człowieka, gdzie radość miesza się ze smutkiem, dobro ze złem, pogoda z burzą…

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Tadeusz Gaś, który w ciepłych słowach przywitał zgromadzoną młodzież, przedstawił nowych nauczycieli, wychowawców klas i zachęcił wszystkich do pracy w nowym roku szkolnym. Nie omieszkał jednak wspomnieć, że szkoła to takie miejsce, gdzie młodzi ludzie powinni nie tylko pracować ale też harmonijnie się rozwijać, realizować się życiowo, budować fundamenty pod swoje przyszłe, dorosłe życie.

Cóż zatem więcej dodać? Chyba tylko pożyczyć jak najszybszego „zapuszczenia korzeni” przez uczniów klas pierwszych a tym starszym i najstarszym sił i wytrwałości.        

                             Powodzenia dla wszystkich« wstecz