Dni otwarte ATH

Dodano: 2019-09-26

 Dni otwarte ATH

W dniu 24.09.2019 klasa 4TS i TE (technik pojazdów samochodowych, technik elektronik) była gościem Akademii Techniczno– Humanistycznej w Bielsku–Białej, gdzie na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału. Uczniów przywitał dziekan wydziału dr hab.inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH. Wizyta rozpoczęła się od zobaczenia wystawy samochodów starych i nowych. Zaprezentowano elektryczne modele samochodów, sportowe Renault Clio RS, Jeep Wrangler, Alfa Romeo 4C oraz Alfa Romeo Gulia QV 540 KM !!!, Alfa Romeo Stelvio, Abarth 124 Spider, zabytkowego Forda Model A Wictoria z 1931 roku, a także kilka innych równie ciekawych modeli. Później uczniowie wysłuchali wykładu inauguracyjnego otwierającego spotkanie na temat „50 lat innowacji technicznych agenta 007”. Następnie uczniowie udali się do pracowni, gdzie mieli możliwość zapoznać się z inteligentnymi i nowoczesnymi metodami wytwarzania. Zobaczyli modelowanie 3D – jak powstaje Opel Insignia. Kolejnym etapem był wykład połączony z prezentacją programów „Anglistyka – Software w pracy językoznawcy”. Zaprezentowano działanie mikroskopów elektronowych, pod którymi uczniowie mogli oglądać drobinki kurzu. Podczas prezentacji „Fizyka w życiu człowieka” pokazano wpływ fal akustycznych na człowieka i środowisko oraz ich zastosowanie. Na zakończenie goście wzięli udział w dyskusji „Miasto dla ludzi – co zmienić w systemie transportowym miasta. Organizatorem wyjazdu i opiekunem uczniów był pan Jarosław Liszka, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży mechanicznej.

« wstecz