Zwycięstwo w biathlonie

Dodano: 2019-09-26

Zwycięstwo w biathlonie

W ramach współpracy międzynarodowej między szkołami z Czech, Polski i Słowacji reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w letnim biathlonie w Cadcy na Słowacji. Drużyna w składzie: Damian Szczypka kl.IIA, Patryk Oleksy kl.IITS i Szymon Madecki kl.IIITE miała za zadanie przebiec 2x po 1100m oraz oddać 5 strzałów z karabinu, w pozycji leżącej- każdy z członków sztafety. Nasi wspaniali zawodnicy stopniowo wyrabiali sobie przewagę, a ostatni w sztafecie Szymon Madecki oddał 5/5 celnych strzałów i nie musiał wykonywać karnych rund biegowych, co zapewniło naszej drużynie zwycięstwo! W 13-letniej historii zawodów w biatlonie po raz pierwszy drużyna ze Skoczowa wygrała te zawody! Uczniowie byli pod opieką p.Sylwii Motylewskiej i p.Doroty Serafinowskiej, a o ich kondycję fizyczną dbają nauczyciele WF ZSTiO.« wstecz