Lekcja historii z reliktami przeszłości i wystawą książek historycznych

Dodano: 2019-11-28

Lekcja historii z reliktami przeszłości i wystawą książek historycznych

11. listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Dla upamiętnienia obchodów mieliśmy zorganizowaną uroczystą akademię, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w miejskim pochodzie pod Pomnik Bohaterom Skoczowa. W powiązaniu z tą rocznicą oraz faktem, iż nasz ZSTiO bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, nauczyciele: pan Piotr Welc (historia) i panie Urszula Rakus i Tatiana Urbańska-Gruca (nauczyciele bibliotekarze), zorganizowali w sali 203 „Wystawę Książki Historycznej” i lekcję z historycznymi rekwizytami. Mundury wojskowe oraz pozostałe militaria przyniósł do szkoły Przemysław Kolarczyk z klasy 2TESF. Przemek interesuje się historią wojskowości i działa w grupie rekonstrukcyjnej ALPHA 16 w Cieszynie. Swoim młodszym kolegom z klasy 1TAG przedstawił fragment swoich zbiorów i opowiedział o wyposażeniu żołnierzy podczas II wojny światowej. Wykład Przemka wspierał swoją wiedzą i poszerzał ciekawostkami historycznymi pan Welc, a pani Urbańska promowała czytelnictwo książek historycznych, dostępnych w naszej bibliotece szkolnej, zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

« wstecz