Plażowe granie

Dodano: 2020-07-01

Plażowe granie

W niedzielę 28 czerwca br. już po raz XXI na boiskach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbywały się Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej. Można powiedzieć, że tradycyjnie zawodom dopisywała piękna słoneczna pogoda. Po mimo pandemii do Skoczowa przyjechały dwadzieścia dwie drużyny reprezentujące różne strony naszego województwa i kraju.  W gronie startujących byli zawodnicy między innymi z Rumii, Myszkowa, Krakowa, Zabrza, Żywca, Radlina, Jastrzębia i wielu innych miejscowości.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju została drużyna  w składzie Marcin Kapuśniak  z Stanisławem Wawrzyńczykiem. Na drugim miejscu uplasowała się para: Tomasz Waligóra i Michał Sadowski. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejno: Kamil Szwaj z Marcinem Gamzą  i Kacper Ledwoń z Sebastianem Marczyńskim.

Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie „WRZOS”  działające przy ZSTiO w Skoczowie, a zadanie było dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020.« wstecz