Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online!

Dodano: 2020-11-17

Sukces Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” w wersji online!

W ubiegłą sobotę 14 listopada w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbyła się VI edycja Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”. Organizatorami tej niecodziennej imprezy jest nasza szkoła i Stowarzyszenie „Wrzos” przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Miasta Skoczów i MCK Integrator.

Tym razem z powodu sytuacji epidemiologicznej organizatorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem organizacji tej imprezy jedynie w formie online.

Czy da się połączyć tak specyficzną, niszową dziedzinę jaką jest fotografia analogowa z przekazem kierowanym zupełnie online? To pytanie od samego początku zaostrzania przepisów nieustannie spędzało sen z powiek organizatorów. Jednak miniony weekend udowodnił, że mimo wszystko ludzie są głodni kultury i z entuzjazmem mimo ograniczeń mają ochotę na spotkanie z fotografią analogową.

Jak podkreśla organizator Jerzy Rzechanek, na każdym z pięciu spotkań z zaproszonymi artystami na żywo obecnych było przez cały czas trwania transmisji ponad sto osób. Wszystkie miejsca Skoczowskiego Teatru Elektrycznego były więc „zajęte”! Około połowa tych miejsc zajęły osoby z Skoczowa i okolic, ale co warte podkreślenia, Skofot trafił też do odbiorców przed monitorami z całej Polski.

Co warte podkreślenia filmy z spotkań, które nadal są dostępne w sieci przyciągają z dnia na dzień coraz większą grupę odbiorców. Według statystyk z poniedziałku 16 listopada, każdym z nich zainteresowało się ponad 600 osób.

Organizatorzy już dziś podjęli decyzję, by doświadczenia te wykorzystać w przyszłych edycjach i połączyć żywą publiczność kameralnego Teatru z przestrzenią spotkania online.  « wstecz