Finał WOśP już za nami

Dodano: 2021-01-31

Finał WOśP już za nami

Od 29 lat w Skoczowie odbywają się Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem sztabu 29. Finału WOŚP był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a jego szefem dyrektor szkoły pani Tatiana Urbańska-Gruca. Rejestracji sztabu dokonały panie: Beata Grabarczyk – wicedyrektor i Barbara Grzegorz – pedagog szkolny. 

Wolontariusze po raz  kolejny zbierali pieniądze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Kwesta 71 wolontariuszy, zarejestrowanych w skoczowskim Sztabie WOŚP przy ZSTiO, trwała od wczesnych godzin porannych. Byli to uczniowie i absolwenci  ZSTiO w Skoczowie, uczniowie szkół podstawowych w Brennej, Skoczowie oraz studenci i osoby pracujące. Zbierali także uczniowie działający w cieszyńskiej grupie rekonstrukcji wojskowych ALPHA 16, którzy wędrowali ulicami Skoczowa przebrani za żołnierzy.

Kwestowano przede wszystkim na terenie gminy Skoczów oraz w najbliższych okolicach. Wolontariusze trafili do Górek, Simoradza, Dębowca, Ochab, Pogórza i Ustronia.

W tym roku ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne nie odbyły się żadne imprezy towarzyszące Finałowi  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie, ale i tak, dzięki ofiarnej pracy wolontariuszy i hojności ofiarodawców udało się zebrać niebagatelną kwotę 62 064,39 zł. Dodatkowo w tym roku zbierano datki do e-skarbonki, otwartej w „m-banku”. Tam zgromadziła się kwota 1860 zł.  

Sztab 29. Finału WOŚP mieścił się w Kaplicach Katechetycznych w Skoczowie, przy ulicy Stalmacha 4. Wolontariusze mogli się tam ogrzać i posilić w czasie swoich dobroczynnych peregrynacji. Salki udostępnli księża Witold Grzomba – proboszcz Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie oraz Tomasz Gwoździewicz, za co cały Sztab 29. Finału WOŚP jest niezwykle wdzięczny. 

Organizatorzy Sztabu dziękują także sponsorom poczęstunku dla wolontariuszy, którymi byli: Stołówka „Maja” w Skoczowie, Pizzeria „Verona” w Skoczowie, Piekarnia „KTW” w Skoczowie, Cukiernia „Bajka” w Skoczowie, Cukiernia „Jan Duś” w Skoczowie, Cukiernia „Wojciech Gembala” w Skoczowie i Cukiernia „Haneczka” w Międzyświeciu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o dobrych sercach, którzy jak zwykle nie zawiedli i dzięki którym, w trudnym czasie pandemii, organizacja 29. Finału WOŚP w Skoczowie była możliwa. 

Szef Sztabu

 Tatiana Urbańska-Gruca

 

Więcej zdjęc znajciecie https://www.facebook.com/zstio.skoczow« wstecz